Nuk ka marrëveshje me Vetëvendosjen
Blloku LDK-AAK-NISMA nuk po arrin të nënshkruajë marrëveshje me Lëvziojen Vetëvendosje.

Pas kësaj, Isa Mustafa tha se nëse do të arrihej marrëveshje me VV-në, ajo do të ishte në aspektin parimor dhe jo në aspektin sesa e ndihmojnë palët njëra-tjetrën.

“Nuk kemi kushte nga Vetëvendosja. Ne kemi diskutuar për parime dhe deri tani i kemi përafruar qëndrimet për të cilat po punohet që të shkohet edhe më tutje”, ka thënë Mustafa.

Ndërsa, i nominuari për kryeministër Ramush Haradinaj shpreson që deri më 12 shtator të arrihet marrëveshje dhe blloku të shkojë në seancën konstetuive me Lëvizjen Vetëvendosje./albeu.com/

Shtuar më 08/09/2014, ora 14:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori