Nuk ka kufi me Malin e Zi
Pëlqej
Mali i Zi dhe Kosova nuk kanë të përcaktuar kufirin mes dy shteteve.

Procesi për të përcaktuar kufijtë ka ngecur që nga shtatori i vitit të kaluar.

Akoma dhe më tej është vështirësuar puna për të përcaktuar kufijtë, pasi në Kosovë ka zgjedhje dhe nuk janë ngritur institucionet.

“Ngërçi politik e ka bllokuar pak punën e komisioneve, por ky proces i demarkacionit në fakt nuk ka sjellë asnjë zgjedhje deri tashmë”, tha Ali Lajçi, vëzhgues për demarkacionin, raporton Tribuna.

Çështja ka mbetur pezull që nga shtatori i vitit të kaluar. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2014, ora 10:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori