Nuk jam antishqiptar!
Mesa duket prokurori Maurizio Salustro është shumë i dhënë pas ndjekjes së ish ushtarëve të UÇK-së, pasi pas Fatmir Limajt me rastin "Kleçka" tani më po merret edhe me Sami Lushtakun dhe Sylejman Selimin të grupit "Drenica".

Italiani që po i djek akuzohet se po heton vetëm shqiptarët dhe UÇK-në, gjë e cila është hedhur poshtë nga Salustro, shkruan Alamkos. Ky i fundit në një intervistë televizive ka theksuar se misioni i EULEX-it për të cilin punon nuk po bëjnë drejtësi selektive.

“Nuk është e vërtetë se ne po hetojmë vetëm shqiptarët, e vërteta është se kur të dyshuarit janë serb, në shumicën e rasteve ata jetojnë në Serbi, dhe kështu ne nuk mund t’i kapim”, tha Mauricio Salustro, prokuror i Prokurorisë Speciale të Kosovës ./albeu.com.
Shtuar më 08/09/2013, ora 10:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori