Nuk dorëzohet PDK-ja
Nënkryetari i PDK-së, Kadri Veseli është shprehur se PDK-ja është partia aktuale në pushtet dhe se kjo parti do ta mbajë akoma më tej pushtetin.

“U tha në këtë mbledhje të mos dorëzohet fitorja. PDK nuk e dorëzon fitoren”, ka thënë Veseli.

Sipas Veselit, PDK-ja është gati për dialog me të gjitha partitë, sidomos me ata të djathta.

“Mesazhet e kësaj mbledhje ishin shumë të qarta. Ne si parti e djathtë i thërrasim të gjitha partitë e djathta për dialog”, ka shtuar ai.

Kadri Veseli ka thënë në fund se PDK-ja nuk dëshiron zgjedhje të reja, por se dëshiron të ngrejë institucionet në vend./albeu.com/
Shtuar më 05/11/2014, ora 16:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori