"Nëse Haradinaj ekstradohet në Serbi, ne nuk jemi shtet"
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Deputeti i Nismës për Kosovën, njëherësh edhe kryetar i Komisionit për Siguri, Haxhi Shala, ka theksuar se nuk beson se Franca mund ta pranonjë ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi.

Gjatë një interviste në emisionin "Info Box", Shala ka thënë se beson se procedurat ligjore nuk ia mundësojnë Beogradit që ta ekstradojë Haradinajn në Serbi.

"Në qoftë se edhe kjo na ndodh, ne si vend duhet ta përcaktojmë pozicionin tonë si shtet.

Nëse ndodhë me të vërtetë kjo, ne duhet të tregojmë se çka po ndodh, jemi apo nuk jemi shtet. Nëse Haradinajn ekstradohet, ne nuk jemi shtet", është shprehur Shala. /albeu.com/
Shtuar më 12/01/2017, ora 08:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}