Një nga të arrestuarit synonte sulm të "DokuFest"
UPDATE - Sipas deshmive te dhena, rezulton se asnje nga të akuzuarit nuk ka patur plan të realizonte sulm në DokuFest, apo ndonjë festë tjetër në Kosovë.

10:45 Dje u mbajt seanca për 40 personat që dyshohet se kanë luftuar për ISIS dhe Al-Nusra në Siri dhe në Irak.

Për shkak të numrit tejet të madh të personave të arrestuar, seanca gjyqësore ndaj tyre u mbajt në kinemanë e Prishtinës.

Njëri prej të arrestuarve dyshohet se kishte në plan të kryente një sulm në Doku Fest, ngjarja më e madhe kulturore në Kosovë, raporton TCH.

Po ky person ka patur si qëllim që të tregojë se Prizreni është një qytet mysliman, përkundër donacioneve amerikane për festivalin. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2014, ora 23:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori