E FUNDIT/ Formacionet zyrtare të derbit, Tirana-Partizani
Një javë qershori me shi, si do të jenë temperaturat
Fundjava me mot të ngrohtë dhe të ndryshueshëm, diell dhe vransira, mundësi edhe për reshje lokale shiu me bubullima.

Datat:

6.06 – Ngrohtë, intervale me vransira dhe diell. Pasdite dhe në mbrëmje priten reshje lokale shiu me mundësi edhe për bubullima.

7.06 – Ngrohtë, vransira dhe diell. Pasdite dhe në mbrëmje mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë.

8.06 – Ngrohtë, pjesërisht vranët, me intervale më të gjata me diell. Pasdite mundësi për reshje lokale shiu rreth viseve malore.

9.06 – Ngrohtë, pjesërisht vranët. Pasdite priten zhvillime të shtrëngatave të shpërndara me shi.

10.06 – Shumë ngrohtë, kryesisht me diell. Pasdite rreth viseve malore zhvillime të vransirave lokale me mundësi për reshje lokale shiu.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 10C deri 13C, e maksimalet nga 25C deri 28C.

Era do të fryejë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga juglindja dhe jugperëndimi 4-14m/s.

Shtypja atmosferike do të luhatet pak nën vlera normale.

Shtuar më 06/06/2020, ora 08:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori