Nishani shkoi familjarisht në vendet e shenjta Islame për ritin e Umres (FOTO LAJM)

Pëlqej
Presidenti Nishani është për një vizitë disa ditore në Arabinë Saudite. Gjatë gjithë vizitës së tij ai është shoqëruar nga autoritetet më të larta të kësaj mbretërie, ndërkohë që sëfundmi është zbuluar edhe qëllimi i pranisë së tij atje.

Më shumë se sa për një vizitë zyrtare, Nishani ndodhet në Arabinë Saudite të kryer ritin e Umres. Umreja është një rit i myslimanëve, e cila ka të bëjë me vizitën e Qabes dhe Medinës në ditë të tjera përveç ditëve të Haxhit, shkruan Albeu.com.

Nishani ndodhet atje sëbashku me djalin dhe bashkëshorten e tij. Në fotot e bëra publike duket djali i Nishanit, Ersi i veshur me veshjen karakteristike të Umres dhe Haxhit, siç është "ihrami". /albeu.com/

Shtuar më 22/04/2017, ora 16:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori