Nis viti i ri shkollor
Në Kosovë ka nisur sot viti i ri shkollor 2012-2013.
Mësohet se mësimet parauniversitare do t’i ndjekin 46 mijë nxënës në mbi 1 mijë godina shkollore.


Zyrtarë të Ministrisë së Arsimit kanë bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet për nisjen e mbarë të vitit.
Kryeministri Hashim Thaçi, në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, u ka shprehur nxënësve urimet më të mira për një vit të mbarë dhe të suksesshëm. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2012, ora 10:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori