Nis takimin ekipi i dialogut, 300 mijë euro i morën nga xhepat e qytetarëve
Sot rreth orës 17:00 ka filluar takimi i ekipit negociator për dialog me Serbinë.

Me herët kryesuesit e ekipit, Fatmir Limajn dhe Shpend Ahmetin, janë pritur në takim nga Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ku kanë biseduar për fazën e fundit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Po ashtu Qeveria ka miratuar një projektligj për ndarjen e buxhetit, ku ekipit negociator i janë ndarë 300 mijë euro për dialog me Serbinë.


Shtuar më 24/12/2018, ora 17:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori