Nis takimi i Vuçiçit me serbët e Kosovës
Në Beograd ka nisur takimi në mes të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, dhe përfaqësuesve të serbëve të Kosovës.

Në mesin e zyrtarëve serbë janë Slavko Simiq dhe ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo.

Në takim po marrin pjesë edhe drejtori i të ashtuquajturës Zyrë serbe për Kosovën, Marko Gjuriq dhe sekretari i përgjithshëm i Presidentit serb, Nikola Selakoviq.


Shtuar më 06/10/2017, ora 15:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori