Nis sot fushata pesëditore për balotazh në 24 komuna
Nis sot fushata elektorale në garën e balotazhit ku partitë politike brenda pesë ditëve kandidatët e partive politike do të garojnë në 24 komuna. Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike pritet të ballafaqohen në tetë komuna ku gara më interesante pritet të zhvillohet në Prishtinë mes Isa Mustafsë së LDK-së, dhe Shpend Ahmeti i “Vetëvendosjes”.

Në balotazh po ashtu kanë shkuar edhe Vushtrria, Rahoveci dhe Suhareka, Gjakova, Mitrovica e Jugut dhe ajo e Veriut, Juniku, Obiliqi, Peja, Malisheva etj, njofton KTV-ja.

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi ka bërë të ditur se janë bërë të gjithë përgatitjet për nisjen e garës balotazhit. /albeu.com/

Shtuar më 25/11/2013, ora 10:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori