Nis seanca gjyqësore për Haradinajn në Francë
Sapo ka filluar seanca gjyqësore ku pritet të shqyrtohet kërkesa e palës serbe për ekstradimin e liderit të AAK-së Serbi.

Rreth dy javë më parë, gjykata në Colmar të Francës vendosi lirimin me kusht në pritje të kërkesës së palës serbe për ekstradimin e tij.

Kujtojmë se Haradinaj u ndalua rreth një muaj më parë në aeroportin e Bazelit, në zonën franceze të Mulhouse dhe më pas u dërgua në Colmar ku qëndroi për 1 javë në paraburgim. /albeu.com/

Shtuar më 09/02/2017, ora 14:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori