Nis fushata zgjedhore në Drenas
Nis sot fushata zgjedhore për raundin e dytë në Drenas, e cila dootë zgjesë deri në datën 16 dhjetor.

Lajmi u bë i ditur nga Komisioni Qendror Zgjedhor, ku pritet që dy kandidatët që garojnë në balotazh, Ramiz Lladrovci, PDK i cili siguroi 45.4 % dhe Isa Xhemajlaj, Nisma për Kosovën, 26.19 %.

Kujtojmë se në zgjedhjet në Drenas kanë të drejtë vote 52.569 votues, prej të cilëve votuar mbi 21 mijë. /albeu.com/

Shtuar më 12/12/2016, ora 08:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori