Nis deminimi në Prishtinë
Kompania e Deminimit të FSK-së ka filluar sot aktivitetin për pastrimin nga minat të zonës Ajvali në juglindje të Prishtinës. Në këtë aktivitet ka marrë pjesë edhe
ministri i FSK-së Agim Çeku i cili tha se kjo forcë ishte në ndihmë të qytetarëve.

” Jemi në shërbim të të gjithë qytetarëve, jemi të përkushtuar për punën tonë dhe njësitet janë elite në këtë fushë. Janë edhe të trajnuara edhe të pajisura mirë, por edhe kanë përvojën më të mirë në rajon pasi me vite të tëra, me ditë të tëra janë duke punuar në këtë drejtim. Kosova e ka një kapacitet, një aftësi të madhe që mund të krenohet me te, mund të veproj edhe në operacione jashtë vendit nëse kërkohet nga ne”, tha Çeku. /albeu.com/
Shtuar më 04/04/2012, ora 12:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori