E FUNDIT/ Milani nuk i ndahet Interit, kuqezinjtë mundin Romën por dëmtohet Ibra (
Nis debati për Kosovën në Këshillin e Sigurimit të OKB-së
Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të bashkuara ka filluar debati ku po flitet për raportin e fundit nga Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së për punën e UNMIK-ut dhe për situatën në Kosovë.

Pasi Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterra lexoi Raportin për Kosovën për tre muajt (16 prill deri më 15 korrik), fjalën e mori ministri i jashtëm serb, Ivica Dacic, i cili po përfaqëson Serbinë në këtë Këshill. /albeu.com/
Shtuar më 16/08/2017, ora 16:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori