Nikoliq premton dialog konstruktiv me Kosovën
Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq, është takuar në Neë York me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki-moon. Nikoliq ka theksuar se Serbia është e përkushtuar për zgjidhjen e marrëdhënieve ndërmjet “Beogradit dhe Prishtinës në mënyrë paqësore dhe me dialog konstruktiv”.


Ban Ki moon ka thënë se është i inkurajuar me deklaratat e Nikolliqit dhe me “përpjekjet e sinqerta për paqe dhe stabilitet në rajon”, raportojnë mediat serbe. Presidenti i Serbisë ka takuar edhe homologun qipriot, Dimitris Christofias. /albeu.com/
Shtuar më 25/09/2012, ora 09:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori