Nikoliçi "kërcënon" Evropën: Ju nuk i njihni mirë serbët
Që liderët serbë janë radikalë dhe që nuk kanë ndryshuar në tipologji, një gjë të tillë e dëshmon edhe presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç.

Ai ka dhënë një intervistë për "Russia1", ku ndër të tjera tha se Serbia do ta mbajë mirë edhe me BE-në edhe me Rusinë.

Nikoliç ka shtuar në këtë intervistë se nëse BE-ja ka vërejtje nga ky qëndrim i Serbisë, duhet të ketë parasysh "me kë ka të bëjë".

Tomislav Nikoliç përmendi edhe një shprehje, që e ka përdour dikur Miloosheviç "se serbët nuk i njihni mirë dhe se ata nuk i ndal dot askush". /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2014, ora 14:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori