Ngrihet flamuri i Kosovës në majën më të lartë të Tanzanisë
Pjesëtarët e shoqatës së bjeshkatarëve alpinist "Shkëmbi" në orën 07:30 të mëngjesit të datës 17 shkurt, kanë arritur të prekin majën e lirisë në Kilimanxharo të Tanzanisë, për ta ngritur flamurin e Republikës së Kosovës.

Ditë më parë ky grup janë nisur për në Tanzani atje ku edhe e arritën qëllimin që patën dhe ngritën flamurin tonë shtetëror.

Ditë më parë ky grup janë nisur për në Tanzani atje ku edhe e arritën qëllimin që patën dhe ngritën flamurin tonë shtetëror.
Shtuar më 18/02/2018, ora 14:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori