Ngrihet aktakuzë ndaj ish-drejtorit të urbanizmit në Ferizaj
Prokuroria e Ferizajt ka ngritur aktakuzë ndaj ish-drejtoriturbanizmitFerizajt, Faik Grainca, si dhe ndaj dy personave të tjerë për keqpërdorim të pozitës zyrtare dhe për falsifikim të dokumenteve.

Hetuesia e këtij qyteti kishte bërë kallëzim penal katër muaj më parë, duke ngritur dyshime mbi keqpërdorimin e detyrës dhe falsifikimin e dokumenteve zyrtare, lidhur me një peticion, në rastin e shqyrtimit të ankesave në Planin Zhvillimor të Ferizajt.

Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar edhe Kryeprokurori i Prokurorisë së Ferizajit, Shukri Jashari.


Shtuar më 03/01/2018, ora 14:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori