Nesër seanca për Demarkacionin, a do t'i plotësohet dëshira Haradinajt?
Pas disa javëve e disa seancave të dështuara, pritet që nesër të mbahet seanca për Demarkacion.Demarkacioni deri tani ka mbetur peng i pak votave, të cilat nuk po arrin t’i mbledhë koalicioni qeverisës.

Prej herës së fundit kur dështoi seanca për Demarkacion, Qeveria ishin angazhuar që ta bindin Listën Serbe që ta votojë.

Koalicioni qeverisës disa herë ishte deklaruar se votat për Demarkacion mund të vinin edhe nga ndonjë deputetë i Vetëvendosjes.

Vetëm Lista Srpska dhe Vetëvendosje janë deklaruar kundër demarkacionit, ndërsa votat e deputetëve të LDK’së janë pro./express/


Shtuar më 12/03/2018, ora 10:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori