Nesër bëhen 18 vjet nga rënia e Tahir Pajazitit
Nesër bëhen 18 vjet që kur ra dëshmor Tahir Pajaziti dhe dy bashkëluftëtarët e tij Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu.

Në nderim të figurës së Pajazitit janë paraparë një sërë ceremonish përkujtimore.

Një Akademi Përkujtimore do të mbahet në Teatrin Kombëtar të Kosovës, ndërsa një fjalë aty do ta mbajë edhe kryeministri Isa Mustafa.

Zyra e Kryeministrisë ka informuar se do të bëhen nderime tek shtatorja e Tahir Pajazitit./albeu.com/
Shtuar më 30/01/2015, ora 19:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori