Nesër aktgjykimi i rastit "Kleçka"
Nesër pritet që të dalë verdikti përfundimtar për rastin "Kleçka". Sipas avokatit Tomë Gashi, nëse trupi gjykues mbështet në ligj, drejtësi dhe prova pritet vetëm aktgjykimi lirues.

“Ne presim aktgjykim lirues, duke pasur parasysh standardet vendore dhe ndërkombëtare për një gjykim të drejtë ndaj çdokujt. Duke besuar në atë se edhe në rastin e Limajt dhe të nëntë bashkëluftëtarëve të tij nuk do të ndikojë asgjë tjetër pos ligjit, drejtësisë dhe provave, se politika nuk do të ndikojnë tek gjykata, unë si mbrojtës i Fatmir Limajt pres i qetë dhe pa asnjë frikë asnjë lloj vendimi tjetër, pos lirues. Nesër presim lirimin edhe të nëntë bashkëluftëtarëve të tij”, u shpreh avokati Gashi, shkruan Koha.net.

Limaj dhe të tjerët akuzohen nga një prokuror i EULEX-it për krime lufte. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2013, ora 16:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori