Nëse shkon në Beograd, Ashton do të jetë edhe në Prishtinë
Vizita e baroneshës Catherine AshtonBeograd sigurisht që do të pasohet me një tjetër vizitë, në Prishtinë. ORAinfo shkruan se këtë e bëjnë të ditur burime të B92 në Bruksel.

Duket se është një vizitë që e "detyron" Ashton që të jetë edhe në Serbi edhe në Kosovë. Megjithatë, plani i vizitës së Ashtonit në Serbi dhe Kosovë do të bëhet di ditur në ditët në vazhdim.

Sipas raportimeve, vizita eventuale në Beograd dhe në Prishtinë ka kontekst të dyfishtë – eurointegrimet e rajonit dhe vazhdimi i dialogut ndermjet Kosovës dhe Serbisë. /albeu.com/
Shtuar më 15/04/2013, ora 11:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori