Nënshkruhet marrëveshja e koalicionit AAK-Nisma
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, kanë nënshkruar pak minuta më parë marrëveshjen për koalicion parazgjedhor. Kjo marrëveshje e nënshkruar midis dy partive tregon se në zgjedhjet e ardhshme, ato do ta ndërtojnë një koalicion parazgjedhor, por mbeten të hapur për koalicion parazgjedhor me forcat e tjera politike, me përjashtim të dy partive që janë në pushtet

Gjithashtu AAK-ja dhe Nisma mbeten të hapura për kandidatura tjera nga shoqëria civile dhe personalitete të jetës politike. Nëpërmjet kësaj marrëveshje, po ashtu AAK-ja dhe Nisma janë dakorduar që ta vazhdojnë kundërshtimin opozitar ndaj, siç është thënë, kapjes së shtetit dhe keqqeverisjes që ka kulmuar më dy marrëveshjet e kundërshtuese, deri në anulimin e tyre dhe në dorëheqjen e qeverisë si dhe shpalljen e zgjedhjeve të reja. /albeu.com/
Shtuar më 18/04/2016, ora 16:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori