Nënkryetari i PDK-së beson se Veseli bëhet kryeministër por sondazhet thonë të kundërtën
Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, e ka paralajmëruar ardhjen e Kadri Veselit në krye të Qeverisë. Ka thënë se fitorja e plotë e PDK-së dhe Veselit Kryeministër bëhet kur PDK do të fitojë edhe Prishtinën.

“Kryeministri i ardhshëm Veseli do të jetë edhe më i fort kur ta ketë qeverisjen edhe të Prishtinës”, ka thënë Kuçi, në Kuvendin Zgjedhor të PDK-së në Prishtinë.

E megjithatë sondazhet e tregojnë dobët PDK-në dhe vështirë se një ditë Veseli do të bëhet kryeministër.
Shtuar më 12/05/2019, ora 12:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori