Në Veri bën fushatë vetëm Lista Serbe
Lista Serbe ka mbajtur konventën parazgjedhore në Leposaviq, në Zveçan e në Zubin Potok, derisa u ka bërë thirrje serbëve të Kosovës t’i votojnë vetëm kandidatët e Listës Serbe. Partia e Serbëve të Kosovës përveçqë ka vendosur pankarta dhe pllakate në Leposaviq, të cilët janë dëmtuar, fushatë zgjedhore në veri nuk ka bërë.

PDK-ja ka bërë fushatë në “Kodrën e Minatorëve”, ndërsa Rada Trajkoviq, nga koalicioni “Liria”, ka guxuar ta nisë fushatën nga vendi i vrasjes së Ivanoviqit

Mitrovicë. Për pesë ditë të fushatës zgjedhore në veriKosovës nga subjektet politike serbe vetëm Lista Serbe ka zhvilluar fushatë, ndërsa nga subjektet politike shqiptare vetëm PDK-ja./zeri/
Shtuar më 01/10/2019, ora 12:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori