Në vend të dialogut politik, shqyrtohet dialogu teknik
Transmisioni energjetik i Kosovës dhe çështja e Telekomit të Serbisë që operon ilegalisht në Kosovë, mund të rikthehen si temat kryesore me të cilat do të vazhdojë dialogu mes Kosovës dhe Serbisë.


Zyrtarë të afërt me kabinetin e Baroneshës Ashton kanë thënë për “Kohën Ditore” se pas zbatimit të konkluzioneve të arritura më herët, Telekomi dhe Transmisioni energjetik mund të jenë baze e vazhdimit të dialogut.Dialogu teknik nuk është ndalur ndonjëherë. Ka pasur pauzë për shkak të zgjedhjeve në Serbi, por nuk është ndalur ‘ i ka thënë gazetës ky zyrtar. /albeu.com/
Shtuar më 04/10/2012, ora 09:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori