Në tetor gjyq ndaj Thaçit
Ndaj kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi pritet të nisë nël tetor një proces gjyqësor pasi ish-drejtori i Policisë Reshat Maliqi ka paditur shefin e Qeverisë dhe institucionit që udhëheq.

Kryetari i Gjykatës Themelore Hamdi Ibrahimi, tha për Tribunën se kjo lëndë tashmë ka filluar të shqyrtohet dhe në tetor ose nëntor do të ketë seancë të rregullt gjyqësore. Ibrahimi tha se është i informuar për paditë dhe ato janë duke u shqyrtuar. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2013, ora 10:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori