Në qeverinë Rama janë tre zv.ministra nga Kosova (FOTO LAJM)

Valbona Shujaku
Në listën e zv.ministravekabinetin e qeverisë Rama nuk është nga Kosova vetëm Besa Shahini e cila u emërua zv.ministre e arsimit.

Mësohet se janë edhe dy zv.ministra të tjerë nga Kosova.

Valbona Shujaku emërohet zv/ministre e Kulturës, ndërsa Hajrulla Çeku – zv/ministër i Turizmit dhe Mjedisit. Emërimi i zv/ministrave nga Kosova është një nga risitë e Ramës në kabinetin qeveritar./albeu.com/
Shtuar më 07/10/2017, ora 14:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori