Në qershor takohen Thaçi e Tadiç
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe Presidenti i Serbisë Boris Tadic, mund të takohen gjatë muajit qershor në Londër ose në Bruksel.

Burime ndërkombëtare, të cilat kanë folur në kushte anonimiteti për gazetën Express, kanë përjashtuar mundësinë që takimi të ndodhë në Sarajevë, për fatin se Bosnja dhe Hercegovina ende nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës.

Thaçi më herët ka thënë se nuk ka ndonjë problem ta takojë Tadicin, pasi takime me të ka pasur edhe gjatë bisedimeve për statusin në Vjenë.
Shtuar më 25/03/2012, ora 11:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori