Në Prishtinë diskutohet për krizën politike të Maqedonisë
Ditën e sotme në Prishtinë do të mbahet tribuna e intelektualëve shqiptarë të Maqedonisë me temën: "Shqiptarët dhe kriza politike në Maqedoni".

Në tribunë do të marrin pjesë intelektualë nga Maqedonia në Prishtinë dhe të ftuar tjerë që merren me çështjen e shqiptarëve të Maqedonisë.

I pranishëm në këtë takim do të jetë edhe Ziadin Sela, kyetar i Lëvizjes për Reforma – PDSH dhe njëkohësisht kryetar i Komunës së Strugës. /albeu.com/
Shtuar më 10/06/2016, ora 14:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori