Në kufi me Serbinë nuk do ketë flamuj të Kosovës?
Pëlqej
Kryetari i Forumit për Marrëdhëniet Etnike në qeverinë e Serbisë, Dushan Janjiç është shprehur se marrëveshja e re për pikat kufitare mes Prishtinës dhe Beogradit parasheh lehtësimin e transferimit të njerëzve dhe mallrave në pika kufitare.

Janjiç ka thënë për Beta-n se në pikat kufitare nuk do të ketë flamuj të Kosovës.

“Thënë esencialisht, ajo është një marrëveshje e rëndësishme. Kjo do të thotë se më në fund do të lehtësohet kalimi i kufirit. Ajo është marrëveshje me të cilën do të zgjidhen probleme të tokës dhe të infrastrukturës. Ajo do të përshpejtojë ndërtimin e autostradës Nish – Prishtinë”, tha Janjic, transmeton Koha.net.

Sipas tij, ajo që u nënshkrua në Bruksel është vërtetë "kufi". /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2014, ora 14:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori