Në këtë ditë nisin shirat në Kosovë
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat ditën e martë vende-vende parashihen të sjellin riga të dobëta shiu.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-7m/s.
Shtuar më 18/03/2019, ora 08:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori