Në Drenas vënë vulë me shqiponjën dykrenare (VIDEO)
Drenasi është komuna e vetme në Kosovë, që në dokumenta zyrtare e mban simbolin shqiptar, shqiponjën dykrenare.

Kjo komunë ka shumë kohë që i aplikon të tilla vuladokumenta, raporton Klan Kosova.

Sipas kreut të komunës, vula me shqiponjën shqiptare është e ligjshme dhe nuk ka patur asnjë problem deri më tani./albeu.com/
Shtuar më 22/10/2014, ora 13:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori