Ndryshon logoja e përvjetorit të pavarësisë
Këto ditë u lansua logoja e 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, në të cilin shihet figura e një burri në qëndrimin gatitu, me mbishkrimin "Kosova, nder dhe detyrë."

Kjo i ka shtyrë disa aktivistë të të drejtave të njeriut që ta modifikojnë logon, në shenjë pakënaqësie.

Me idenë e Teuta Hoxha Jahajt, dizajneri Isuf Shala vendosi figurën e gruas pranë logos së 11 vjetorit.


Shtuar më 10/02/2019, ora 15:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori