Ndërkombëtarët ta ndajnë, me Kosovën ose Serbinë (VIDEO)
Bashkësia ndërkombëtare e cila ka prezencë në Kosovë, duhet ta qartësojë qasjen ndaj fletarrestëve të Serbisë ndaj komandantëve dhe ushtarëve të Kosovës.

Ata nuk mund të mbajnë një qëndrim dypalësh dhe duhet ta definojnë njëherë e përgjithmonë nëse janë me Kosovën apo me Serbinë, ka thënë deklaruar deputeti i Vetëvendosjes Rexhep Selimi për "TribunaChannel".

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ali Berisha, ka thënë së të gjitha vendet e botës demokratike duhet të reagojnë për arrestimin e Haradinajt, pasi këto aktakuza janë ngritur nga prokuroritë e Serbisë dhe janë të kohës së Milloshevicit. /albeu.com/

Shtuar më 08/01/2017, ora 08:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori