Ndodh në Kosovë, deputet vetëm me 250 vota
Ndërsa për tu bërë deputet duhen me mijëra vota, në fakt ka dhe raste të rralla, kur bëhesh deputet me vetëm...250 vota.

Kjo ka ngjarë me një kandidat nga kominiteti rom.

Veton Paçak nga KOSOVAKI NEVI ROMANI PARTIA ka marrë vetëm 280 vota, por për shkak të vendeve të rezervuara, do të jetë pjesë e parlamentit. /albeu.com/
Shtuar më 26/06/2014, ora 15:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori