Ndërkombëtarët s'kanë punë në Kosovë
Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ian Cliff ka ripërsëritur se bashkësia ndërkombëtare nuk do të ndërhyjë në krijimin e institucioneve të reja në Kosovë.

Cliff, tha se në Kosovë, sikundër edhe në çdo vend tjetër të Evropës, është e vështirë të formohen qeveri menjëherë pas zgjedhjeve.

"Në Evropë dihet që është shumë problem që të krijohen qeveritë menjëherë pas zgjedhjeve, mirëpo ne duhet të vazhdojmë përpara për të mirën ekonomike të vendit, dhe zhvillimit të komunave të Kosovës. Besoj që së shpejti do të krijohen institucionet e reja të Kosovës.", tha Cliff.

Këto deklarata, ambasadori britanik i bëri gjatë vizitës së tij në Junik. /albeu.com/
Shtuar më 22/09/2014, ora 09:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori