Ndërkombëtarët nuk përzihen në procesin e formimit të institucioneve
Përfaqësuesit e misioneve ndërkombëtare në Kosovë dhe kori diplomatik nuk do të përzihen në procesin e formimitinstitucioneve pas zgjedhjeve të përgjithshme.

Lajmi bëhet i ditur nga shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Samuel Zhbogar i cili ka nënvizuar se zgjedhjet parlamentare të 8 qershorit kanë qenë një proces demokratik dhe se, sipas tij, deri më tani, çdo gjë është duke shkuar në normaliteti. Këto komente ai i bëri teksa sëbashku me ambasadorin Ian Cliff dhe presidenten Atifete Jahjaga ata u nisën me tren në manifestimin për shënimin e “Ditëve të Trashëgimisë Kulturore”.
Shtuar më 13/09/2014, ora 11:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori