Ndërkombëtarët do "ndërhyjnë" në Kosovë?
Kosova është në prag të një "ndërhyrje" të ndërkombëtarëve, për shkak të krizës institucionale dhe politike që ekziston në vend.

Kështu mendon analisti politik, Kastriot Bujupi.

“Unë e shoh situatën në prag të një intervenimi ose një zarfi të ri. Kjo nuk do të ishte e mirë”, tha Bujupi per Epoka e Re.

Sipas tij, duhet formuar një qeveri teknike, me qëllim që Kosova të mund të dalë nga ngërçi politik që ka përfshirë vendin. /albeu.com/
Shtuar më 23/09/2014, ora 11:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori