Ndarja e parakohshme nga jeta e regjisores shqiptare, reagon Haradinaj
Vdekja e parakohshme e regjizores Arzana Kraja, ka shkaktuar dhimbje dhe hidhërim të thellë te të gjithë shqiptarët. Për këtë ngjarje të rëndë kanë reaguar edhe figura publike, mes tyre edhe Ramush Haradinaj.

Ky i fundit me një postim ka shprehur ngushëllimet për familjen e Arzana Krajës.

POSTIMI I PLOTE

I prekur thellë nga ndarja e parakohshme nga jeta e Arzana Krajës.

Pata nderin ta njihja personalisht. Arzana, me artin e saj i dha shumë Kosovës.

Ngushëllime të sinqerta familjes, miqve dhe komunitetit të artit.

Prehu e qetë Arzana!

RH”

Arzana Kraja është vajza e kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja. /albeu.com/

Shtuar më 13/11/2019, ora 14:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori