Ndahen 100 mijë euro për demarkacionin dhe rastin Dehari
Pëlqej
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka ndarë 49 mije euro për Komision Shtetëror për Demarkacionin.

Po ashtu Qeveria në bazë të rekomandimit të Kuvendit ka ndarë 50 mijë euro për ekspertizë jashtë vendit për rastin e Astrit Deharit.

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka thënë se është i interesuar që kjo heshtje të zbardhet. Ai ka bërë të ditur se këto mjete janë ndarë nga fondet e parashikuara.


Shtuar më 13/10/2017, ora 15:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori