Nait Hasani: Nuk pajtohem me demarkacionin
Pëlqej
Deputeti i PDK-së, Nait Hasani ka thënë se marrëveshja e arritur mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Maqedonisë, Filip Vujanoviq, tregon mundësinë e korrigjimit, por ka mangësi.
Hasani ka thënë se klasa politike e ka krijuar këtë gjendje në vend, pas nuk ka pasur kurrë qartësi për demarkacioni.

Ai ka thënë se me politikë të tillë është bërë demarkacionin, asociacionin, por deklaron se Kosova ka nevojë për liberalizim të vizave, për zhvillim ekonomik.

“Miq tanë nuk po e ndihmojë Kosovën me këtë formë të presionit. Unë nuk pajtohem për demarkacion por do të jem në shërbim të qytetarëve për një jetë më të mirë”, tha ai. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2018, ora 21:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori