Mustafa zbulon arsyen pse po kërkon LDK rinumërim të votave
Zëdhënësi i Lidhjes Demokrate të Kosovës, Besian Mustafa, ka thënë se nevojitet një rinumërim i votave në nivel vendi.

Kështu ka thënë ai në një prononcim për Klan Kosova, duke shtuar se ka pasur problemeregjistrim dhe raportim gjatë procesit zgjedhor.

“Rinumërimi i votave natyrisht se është kërkesë e jona. Kjo për shkak se vet KQZ-ja ka dalë me raportim se ka pasur problemeregjistrimvotave”.

“Në momentin që ke problemeregjistrim dhe raportim, natyrisht që ne kërkojmë rinumërim në nivel vendi”.Mustafa i cili njëherit është edhe kandidat për deputet, ka bërë të ditur se sot paradite ky subjekt politik e ka dërguar ankesën në KQZ.
Shtuar më 08/10/2019, ora 15:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori