Mustafa, pjesmarrës në 40 vjetorin e Partive Popullore Evropiane
Kryeministri i vendit Isa Mustafa, ndodhet në Luksemburg, kun do të jetë pjesë e përkujtimit të 40 vjetorit të Partive Popullore Evropiane (EPP).

Gjithashtu është partashikuar që gjatë qënrimit të tij kryeministri të jetë pjesë e disa evenimente që po shënohen brenda vendit, ku pjesë e agjendës ishte dhe Mustafa, ai nuk ishte prezent. E shkak i mungesës së tij, në këto ngjarje ku ishte paraparë të merrte pjesë, është udhëtimi i tij në Bruksel, për të qenë i pranishëm në 40 vjetorin e EPP-së.

Megjithëse në media u tha se shkak i mungesës së tij, ishte një udhëtim i papritur, nga Zyra e Kryeministrit të vendit thuhet se këtu nuk ka asgjë të papritur pasi që pjesëmarrja e Mustafës në shënimin e 40 vjetorit të EPP-së, është ditur kohë më parë. /albeu.com/

Shtuar më 30/05/2016, ora 11:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori