Mustafa merr pjesë në ceremonitë për shenjtërimit të Nënës Terezë
Isa Mustafa, kryeministri i Republikës së Kosovës, së bashku me një delegacion të lartë të Qeverisë së Kosovës po qëndron në Romë, ku do të marrë pjesë në ceremonitë zyrtare të organizuara për nder të shenjtërimitNënës Terezë.

Koncerti i organizuar shenjtërimitNënës Terezë, është mbështetur dhe nga Qeveria e Republikës së Kosovës, ku do të performojnë yjet e muzikës shqiptare dhe më gjerë, solistët: Inva Mula, Ermonela Jaho, Rita Ora, Shkëlzen Doli, Saimir Pirgu, Ramë Lahaj, Gëzim Myshketa.

Ndërkaq, me nga një pikë do të paraqiten edhe personalitete të shquara të Kishës Katolike, artit dhe sportit.

Sipas njoftimit, nesër, kryeministri Mustafa do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të shenjtërimitNënës Terezë, e cila do të mbahet në Selinë e Shenjtë. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2016, ora 14:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori