Mustafa: Kosova me klimë të mirë në biznes
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se Raporti i Bankës Botërore në biznes, e ka renditur Kosovën në vendin e 60-të, duke e cilësuar vendin i një vend me klimë të mirë ku dhe i sigurt për biznes.

"Ka një nderlidhshmëri dhe bashkëpunim të ngushtë të të gjitha institucioneve të Republikës së Kosovës të cilat krijojnë kushte që bizneset të veprojnë në mënyrë më të suksesshme të rritet efikasiteti dhe efiqenca e institucioneve karshi ofrimit të bizneseve për bizneset dhe po ashtu të rritet siguria e të bërit biznes në Kosovë" ka thënë kryeministri Mustafa.

Sipas raportitit, për fillimin e një biznesi, ku nga vendi 27 Kosova renditet në 13, në pagimin tatimore nga vendi 77 në vendin e 43 si dhe tregtia përtej kufjeve nga vendi i 59 në vendin e 51. /albeu.com/
Shtuar më 26/10/2016, ora 11:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.