Futbolli është emocionues, Stuttgart shënon dhe siguron mbijetesën në minutën e fundit (VIDEO)

Futbolli bëhet akoma dhe më i bukur kur ngjarje emocionuese ndodhin brenda fushës, si në rastin e Stuttgart.

Stuttgarti ka bërë mrekullinë duke mbijetuar në Bundesligë falë një goli në minutën e 92-të. Ata mposhtën Kolnin me rezultatin e ngushtë 2-1, pikërisht ky gol i minutave të fundit i dha mbijetesën ekipit të Matarazzo.

Mbrojtësi japonez, Endo shënoi me kokë këtë gol shumë të rëndësishëm, më të rëndësishmin e karrierës së tij.

Nga ana tjetër Dortmundi i dha një dorë Stuttgartit pasi ata mposhtën Herthën e Berlinit, kështu që Stuttgartit i duhej vetëm një fitore dhe ia arritën qëllimit.

Pamjet e mëposhtme janë me të vërtetë emocionuese dhe shumë të bukura./ h.ll/albeu.com

Shtuar 14.05.2022 18:41