Mustafa fton opozitën për dialog
Isa Mustafa
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se Kosova nuk ka nevojë që të shkojë në zgjedhje të parakohshme pasi dy partitë në koalicion kanë shumicën dhe gjithashtu ka shtuar se është i hapur për dialog me opozitën.

Mustafa këtë deklaratë e bëri gjatë një vizite në komunën e Shtimes ku edhe u takua me kryetarin e kësaj komune, Naim Ismajli,.

Tema e këtij takimi ishte mbi zhvillimin ekonomik të vendit dhe mundësive të bashkëpunimit të qeverisë me institucionet lokale.

Mustafa ka premtuar ndihmë edhe për vërshimet që kanë ndodhur në këtë komunë./Albeu.com/
Shtuar më 19/04/2016, ora 12:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori